Biurka komputerowe dla pracowników biura – rodzaje

Biurka komputerowe dla pracowników biura – rodzaje

Aktualnie na praktycznie każdym biurku w siedzibach naszych firm znajduje się komputer, stąd też nazwa biurek komputerowych. Przedsiębiorcy, którzy śledzą trendy wnętrzarskie biur, zapewne wiedzą, że aktualnie stawia się na nowoczesność i funkcjonalność. Jeżeli chcemy, aby nasze biuro się wyróżniało i było dostosowane do każdego z naszych pracowników, to musimy postawić na nieco bardziej wyrafinowane rozwiązanie, niż tradycyjny blat na czterech nogach. Jakie mamy możliwości?

Wielostanowiskowe biurka

Częstym rozwiązaniem, stosowanym w naszych biurach są open sapce’y. Są one ciekawym pomysłem z różnych względów. Po pierwsze zapewniamy pracownikom bardziej przyjazną atmosferę, w której mogą siebie widzieć nawzajem i dyskutować na tematy związane z aktualnymi projektami. Innym atutem jest oszczędność miejsca, ponieważ biurka te są nieco mniejsze od standardowych.

Takie wielostanowiskowe biurka posiadają często w swoim wyposażeniu tak zwane ścianki nabiurkowe, które w razie potrzeby pozwolą skupić wszystkie myśli i pozbyć się dystraktorów.

Regulowane biurka

Kolejnym rodzajem biurek komputerowych są ich wersje, które pozwalają z tradycyjnego biurka, stworzyć takie do pracy na stojąco. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jakie konsekwencje przynosi wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji. Ze względu na coraz częstsze problemy z kręgosłupem, producenci mebli biurowych wprowadzili regulowane biurka, przy których można popracować przez jakiś czas w ciągu dnia na stojąco i nieco polepszyć stan naszych pleców.

Dodatkowo pomieszczenie z takimi biurkami i pozostawienie ich w wysokiej pozycji może idealnie posłużyć jako sala konferencyjna do szybkich spotkań. Ponoć załatwianie spraw biznesowych na stojąco wpływa na szybkość dogadywania najważniejszych kwestii i rozwiązania problemu.

Ergonomiczne biurka

Czyli takie, które są dopasowane stricte pod użytkownika. Są alternatywą dla biurek regulowanych, a oprócz dopasowania wysokości blatu, wybieramy również ich kształt i rozmiar pod konkretnego pracownika. Konsekwencją dbania o wysoką jakość warunków pracy dla naszych podwładnych, będzie ich wysoka efektywność i motywacja do wykonywania codziennych obowiązków.

Dodatki do biurek komputerowych

Do wielu biurek można znaleźć dodatki, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas pracy. O jednym już była mowa wyżej, jednak elementem dodatkowym, na który warto zwrócić uwagę, jest dostawka. To uzupełnienie biurka jest idealną opcją, kiedy pracujemy nad ważnym projektem, a w pewnym momencie kończy nam się biurko. Dzięki dostawce w szybki sposób powiększymy powierzchnie naszego biurka. Kolejnym ciekawym elementem wyposażenia jest ścianka działowa, która umożliwia stworzenie indywidualnej przestrzeni każdemu pracownikowi bez konieczności obdarowywania go własnym gabinetem.

Podstawa biurka – metalowa kontra płycinowa

Biurka, które posiadają podstawę, wykonaną z metalu są zdecydowanie trwalsze i odporne na wszelkie uszkodzenia, czy rysy. Dodatkowo bardzo łatwo je zamontować, jak i zdemontować. Są bardziej stabilne od biurek wykonanych z płyt meblowych. Jedyną wadą metalowych podstaw biurek jest ich wyższa cena, jednak warto na nie postawić, ze względu na ich wysoką jakość i trwałość.

Wybór biurka komputerowego dla naszego zespołu nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Pamiętajmy o tym, żeby wybierać biurka przede wszystkim wysokiej jakości i dobierać ich parametry do swoich pracowników, w innym wypadku w dłuższej perspektywie czasowej mogą zmagać się poważnymi problemami z kręgosłupem.

About the Author
Szymon