Biuro idealne, czyli jakie – 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę aranżując biuro

Biuro idealne, czyli jakie – 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę aranżując biuro

Może wydawać się, że aranżacja biura jest banalnie prosta. Wystarczy stawić biurka i krzesła oraz parę szaf na dokumenty. Jest to jednak mylne przeświadczenie, ponieważ brak zastanowienia podczas tworzenia takiego miejsca pracy, może mieć negatywne konsekwencje. Złe ułożenie mebli może powodować dyskomfort, a nawet utrudniać pracę. Nie trudno się domyślić, że efektywność w takich miejscach nie jest na najwyższym poziomie. Dzięki naszemu poradnikowi uzyskasz wiedzę, o tym, jak stworzyć przyjazne miejsce pracy.

Wygodne i funkcjonalne meble

Najważniejszym elementem aranżacji każdego wnętrza są meble. W biurze warto stosować się do zasady minimalizmu i ponad walory dekoracyjne, stawiać minimalizm. Proste kształty i delikatne barwy sprawdzą się dużo lepiej niż wielość faktur i kolorów. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownikom łatwiej będzie skupić swoją uwagę na pracy. Funkcjonalność to przede wszystkim łatwość korzystania. Wybierz takie elementy wyposażenia, z których korzysta się intuicyjnie.

Przyjazne kolory

Jeśli jesteś amatorem mocnych barw, mamy złą wiadomość. W biurze, czyli przestrzeni, w której głównie pracuje się umysłowo, nie należy stosować zbyt dużej ilości kolorów. Działają one na mózg i emocje w negatywny sposób, powodując, że szybciej się męczymy i rozpraszamy. Zdecyduj się na jasne i naturalne barwy. Najlepiej sprawdzą się: biel, beże, jasne zielenie i niebieski. Nie jest jednak tak, że nie możesz pozwolić sobie na żadne mocne barwy. Niepisaną zasadą jest to, aby takich odcieni było mniej i były one raczej uzupełnieniem i dodatkiem, niż dominowały.

Dużo światła

Bardzo ważnym elementem, który wpływa na jakość wykonywanej pracy biurowej to odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, aby było ono naturalne, dlatego szukaj biur dobrze oświetlonych. Jeśli takiego nie znajdziesz, koniecznie zaopatrz się w dobrze rozmieszczone miejsca emitowania światła i zakup żarówki LED, które są najbardziej podobne do ciepłych promieni słonecznych. Zimne barwy będą sprawiały, że czujemy się senni i zmęczeni.

Kwiaty doniczkowe

Prostym zabiegiem, który spowoduje, że biuro będzie wyglądać doskonale, jest wstawienie do niego kilku-kilkunastu doniczek z kwiatami. Zieleń działa na nasze oczy i umysł kojąco a dodatkowo kwiaty są odbierane pozytywnie. Atmosfera robi się wtedy bardziej domowa i przyjazna. Kwiaty dodatkowo oczyszczają powietrze i produkują tlen. Dzięki nim powietrze w biurze będzie lepszej jakości, co pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie pracowników.

Biurowa kuchnia

Idealne biuro musi mieć, choć niewielkie stanowisko kuchenne, w którym można zaparzyć sobie herbatę i zjeść obiad. Warto wstawić tam niewielką lodówkę i czajnik do herbaty. Standardem coraz częściej jest ekspres do kawy.

Te kilka elementów to zupełnie podstawowe wytyczne, które możesz wcielić w życie w dowolny sposób. Nie zapominaj o nich jednak, ponieważ brak może być dotkliwie odczuwalny przez wszystkich pracowników.

About the Author
Szymon