Elegancka i nowoczesna recepcja – jak ją stworzyć poradnik

Elegancka i nowoczesna recepcja – jak ją stworzyć poradnik

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak ważną funkcję pełni recepcja w biurze. To właśnie stamtąd sterowane jest całe przedsiębiorstwo, a dodatkowo jej wygląd wpływa na całość doświadczeń potencjalnych klientów, kontrahentów, czy kandydatów na pracowników firmy. Należy zatem się postarać, aby recepcja prezentowała się bez zarzutu.

Dominującym stylem w aranżacji wnętrz biur jest styl elegancki, a zarazem nowoczesny, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć Wam, poprzez ten artykuł, niezbędnych porad, które sprawią, że Wasza recepcja właśnie taka się stanie.

Lada recepcyjna

Podstawą każdej recepcji jest oczywiście lada recepcyjna. Zadbaj o to, aby była przede wszystkim solidna, wykonana z porządnego materiału, a zarazem, żeby była odpowiednia do wielkości wnętrza, które firma przeznaczyła na to pomieszczenie.

Dobrym rozwiązaniem są wysokie drewniane lady, które zasłaniają wszelkie przybory, dokumenty, czy sprzęt elektroniczny znajdujący się na biurkach pracowników recepcyjnych, co sprawia, że osoby odwiedzające naszą firmę wyczuwają panujący porządek. Warto zadbać o to, aby lada recepcyjna była wykonana z ciekawego, nowoczesnego materiału, na przykład ze szkła, albo z połyskującego tworzywa. Kolejnym ciekawym pomysłem, który idealnie będzie się komponował ze szklanymi powierzchniami, jest podświetlenie lady lampkami LED-owymi.

Poczekalnia

Strefą, która musi znaleźć się w każdej recepcji, jest miejsce, w którym osoby z zewnątrz mogą poczekać na spotkanie. W poczekalni najczęstszymi meblami są krzesła i ewentualnie jakiś stolik, jednak przypomina to bardziej przychodnie, dlatego, aby zapewnić wygodę i komfort wszystkim osobom, które odwiedzają nasze przedsiębiorstwo, należy o nich zadbać w odpowiedni sposób. Mamy tutaj na myśli wygodne, skórzane sofy wraz ze stolikiem na kawę, który może łączyć szklany blat z drewnianymi nogami – takie rozwiązanie jest zarówno eleganckie, jak i nowoczesne.

Dodatkowo na takim stoliku mogą pojawić się gazety, które każdemu umilą czas oczekiwania. Nawiązaniem do drewna może być wieszak na płaszcze, który także powinien znaleźć się w recepcji, jednak drewno nie jest tutaj jedynym rozwiązaniem, ponieważ równie dobrze może się sprawdzić taki wykonany z tworzywa aluminiowego, który doda świeżości i nowoczesności wnętrzu naszego biura.

Nawiązania do misji firmy i logo

Każde szanujące się przedsiębiorstwo posiada swoją misję, myśl przewodnią, cel najwyższy, który każdy pracownik i każdy użytkownik, konsument powinien znać. Dlatego dobrze jest znaleźć miejsce w naszej recepcji, aby wyeksponować ten cel, do którego nasza firma dąży. Może przyjąć formę obrazu w nowoczesnej ramie wraz z odpowiednim podświetleniem. Czy też pojedynczych, metalicznych literek, które stworzą dany napis.

Dodatkowo nie można zapomnieć o logo, które powinno znaleźć się w centrum recepcji, a konkretnie na ścianie nad ladą recepcyjną, żeby żadna osoba z zewnątrz nie miała wątpliwości, gdzie się znajduje.

Recepcja jest wizytówką firmy, którą trzeba, tak jak tę papierową, odpowiednio zaprojektować, ponieważ to właśnie od niej zależy odbiór naszej firmy przez potencjalnych klientów, czy kontrahentów. Aby recepcję w stylu eleganckim, a jednocześnie nowoczesnym, można wykorzystać takie materiały jak szkło, aluminium i drewno, których połączenie jest niebanalne, a zarazem harmonijne, klasyczne. Dodatkowej świeżości wnętrzu zapewni odpowiednie podświetlenie, czy ciekawe wyeksponowanie logo i misji firmy.

About the Author
Szymon