Jak nie urządzać biura – antyporadnik

Jak nie urządzać biura – antyporadnik

W pracy spędzamy większą część dnia, dlatego też ogromne znaczenie mają i atmosfera, i wygląd stanowiska pracy. Stworzyliśmy coś, co przyda się każdemu przedsiębiorcy – antyporadnik, który podpowie, jak nie urządzać biura. Idealnie sprawdzi się przy aranżacji wnętrza nowego biznesu, jak i przy przenoszeniu firmy. Sprawdź!

Styl glamour podniesie rangę firmy

Złote i świecące dodatki w stylu glamour w biurze? Mówimy im stanowcze nie! Rodzaj działalności, którą prowadzimy, powinien znaleźć odzwierciedlenie w sposobie aranżacji biura i dodatkach, które się w nim znajdują. W kancelarii prawnej czy notarialnej odpowiedni będzie minimalizm i styl klasyczny, czyli jednolite kolory, solidne drewniane biurka i oszczędność w dodatkach.

Natomiast agencja marketingowa czy studio reklamowe powinno charakteryzować się nowoczesnym wystrojem, odważnymi kolorami dekoracji i niestandardowymi rozwiązaniami, jak logo firmy w formie muralu na jednej ze ścian. Takie rozwiązania budują wiarygodność i zaufanie potencjalnych klientów do naszego przedsiębiorstwa.

Każde biurko zda egzamin

Jeśli wydaje nam się, że biuro to tylko biurko i każde sprawdzi się w firmie, to jesteśmy w błędzie. Pamiętajmy o tym, by dopasować je do charakteru naszej działalności, ale także do wielkości pomieszczenia. Ustawiając kilka miejsc pracy, najlepiej wybrać biurka modułowe, do których przeznaczone są odpowiednie regały i szafki na kółkach, mieszczące się pod blatem. To trwałe i bardzo wygodne rozwiązania, a dodatkowo bardzo funkcjonalne i łatwo je przenieść w przypadku przemeblowania.

Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, można zastosować kilka trików, optycznie powiększających przestrzeń. Jednym z nich jest pomalowanie ścian na jasny kolor – biały, beżowy lub delikatną pastele. Innym jest zawieszenie luster na ścianach – pokój wydaje się wtedy dużo bardziej przestronny. Odrzucamy duże, ciemne szafy, kolorowe tapety i zagracające elementy dekoracyjne.

Sztuczne kwiaty zawsze wyglądają ładnie

Zdecydowanie złym wyborem do dekoracji biura, będą sztuczne kwiaty. Zazwyczaj sięgamy po nie, gdy chcemy, by wnętrze miało przyjemny charakter i by wyróżniały je jakieś kolory, a z drugiej strony nie mamy ręki do kwiatów lub zapominamy o ich podlewaniu, więc żywe nam usychają.

Jednak zamiast sztucznych roślinek, lepiej wybrać takie, które nie wymagają zbyt dużej uwagi, np. kaktusy, sukulenty, zielistki czy wężownice. Sprawdzi się też dracena lub aloes. Te kwiaty nie wymagają częstego podlewania i przystosowują się do warunków, a jednocześnie swoją zielenią relaksują i uspokajają. To też gwarancja czystego powietrza i spokojnej atmosfery, która przełożyć się może na wydajność zatrudnionych.

Rzecz, o której zawsze należy pamiętać to to, że biuro jest wizytówką firmy i pełni funkcję reprezentacyjną. Przyjmujemy tam współpracowników i kontrahentów, więc styl wykończenia i porządek odgrywają ogromną rolę, budując zaufanie i ukazując filozofię, jaką kierujemy się w prowadzeniu biznesu.

About the Author
Szymon