Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu  – niezbędne meble i akcesoria

Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu – niezbędne meble i akcesoria

Aranżacja przestrzeni do pracy jest trudniejsza niż aranżacja domu. Powinna ona być zarówno funkcjonalna, jak i trafiać w bardzo różnorodne gusta osób, które będą w nim przebywać. Styl minimalistyczny, ze względu na swoją funkcjonalność oraz uniwersalność, doskonale nadaje się do tego typu przestrzeni. Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu – niezbędne meble i akcesoria, to praktyczny poradnik, dzięki któremu stworzysz przestrzeń w której praca jest dużo przyjemniejsza.

Wybierz kolor przewodni

Minimalizm nie ma jednego koloru, który jest jego wyznacznikiem. To, co świadczy o minimalistycznym pomieszczeniu, to więc nie barwa, a ilość użytych przy aranżacji wnętrza. Warto ograniczyć się do maksymalnie trzech barw, tak aby nie przytłoczyć i nie stworzyć wrażenia, że miejsce jest nieuporządkowane bądź zagracone. Stonowane kolory ścian to zawsze strzał w dziesiątkę, ponieważ dają wiele możliwości w pozostałych elementach aranżacji. Oczywiście możesz zaaplikować wyrazisty kolor na wspomnianych powierzchniach, jednak wtedy ilość i kolorystyka dodatków będzie musiała być bardzo przemyślana i ograniczona. Dlatego doskonałym pomysłem jest wybór koloru przewodniego i zastosowanie go w kilku miejscach w biurze.

Eleganckie meble do biura

Minimalizm lubi elegancję. Błędne jest myślenie, że jeśli chcemy stworzyć biuro w takim stylu, akcesoria powinny być jedynie w geometrycznych kształtach i w żaden sposób się nie wyróżniać. Nie jesteś w żaden sposób skazany na wybór asortymentu jedynie z katalogu Ikea. Nie jest zabronione zapożyczanie rozwiązań z innych stylów aranżacji wnętrz, jednak trzeba to zrobić z umiarem. Jeśli zdecydujesz się na ozdobne meble, pamiętaj, że nie możesz ich wstawić zbyt wiele. Nie mogą one również być duże, zwłaszcza gdy nie dysponujesz wielkim metrażem.

Geometryczne kształty są jednak zawsze dobrym wyjściem, gdy nie masz wielkiego budżetu, bądź brak ci pomysłu na aranżację. Biuro to przestrzeń profesjonalna, więc odradzamy zakup do niego wielokolorowych mebli. Najlepiej będą wyglądały te w klasycznych barwach, ale jeśli zdecydujesz się na coś oryginalnego, trzymaj się zasady koloru przewodniego i nie dodawaj więcej mocnych barw.

Minimalistyczne akcesoria do biura

Biuro to przede wszystkim przestrzeń do pracy. Nie potrzebuje więc zbędnego upiększania i stylizacji. Błędem jest jednak pozostawienie go bez żadnej ozdoby. Jeśli nie chcesz wstawiać do biura obrazów, fototapet czy innych dodatków, zakup kilka średniej wielkości roślinek. Będą one świetną ozdobą, która z pewnością spodoba się każdej przebywającej w biurze osobie, a dodatkowo będą wpływać na pozytywny nastrój.

Jeśli jednak zdecydujesz się na dodatki, koniecznie stosuj podstawową zasadę minimalizmu – mniej znaczy więcej. Możesz np. zakupić wrzosowe zasłony oraz wazony na kwiaty, ściany pomalować na écru, a do tego dopasować szare meble i panele. Minimalizm nie lubi zbyt wielu mocnych kolorów, więc radzimy stosować jeden lub maksymalnie dwie ostre barwy, a reszta niech będzie delikatna.

Minimalistyczny wystrój biura doskonale sprawdzi się w każdym biznesie. Elegancka i prosta przestrzeń podświadomie kształtuje obraz funkcjonującego w niej przedsiębiorstwa, jako prowadzonego z rozwagą i dobrze zaplanowanego.

About the Author
Szymon