Kolory w biurze – jakie barwy najlepiej sprawdzają się w przestrzeni biurowej

Kolory w biurze – jakie barwy najlepiej sprawdzają się w przestrzeni biurowej

Wybierając kolor do biura, warto uwzględnić nie tylko własny gust, ale również wpływ kolorów na funkcjonowanie ludzi oraz techniki mieszania kolorów. Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie, jednak dzięki naszemu artykułowi wybierzesz to, czego potrzebujesz.

Klasyczna biel i czerń

Jednym z najlepszych połączeń dla przestrzeni biurowych jest biel z czernią. Choć niektórym taki wybór może wydawać się oklepany, sprawdza się najczęściej bardzo dobrze. Dzieje się tak, ponieważ biel i czerń nie zwracają na siebie uwagi, są przyjazne dla oka i łatwo je ze sobą połączyć. Przestrzeń biurowa to kumulacja zróżnicowanych gustów i charakterów, mających swoje preferencje, dlatego ciężko wybrać wspólny motyw przewodni. Poza tym biel i czerń kojarzy się z profesjonalizmem i uporządkowaniem. Przestrzeń w tej tonacji pozwala dodać nam wiarygodności.

Z łatwością dopasujesz meble oraz dodatki do czarno-białego biura. Dajesz również możliwość personalizacji określonych fragmentów, przez pracowników. Taki wybór doskonale sprawdzi się w tzw. open space, urzędach oraz tam, gdzie pracownicy wykonują powtarzalne czynności.

Ziemiste i naturalne odcienie

Obecne trendy ekologiczne zawitały również do branży aranżacji wnętrz. Ludzie starają się żyć tak, aby nie szkodzić naturze i zwierzętom, dlatego wybierają materiały i przedmioty, które wypełnią ich przestrzeń, bez szkody dla środowiska. Moda na naturalne materiały sprawiła, że również i w biurze możemy zastosować takie rozwiązania. Dla biznesu jest to świetny sposób na realizację polityki odpowiedzialności społecznej, zarówno w aspekcie zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Udowodniono, że naturalne kolory, ziemiste barwy i spokojne odcienie zielonego kojąco wpływają na organizm człowieka. Patrzenie na zielone przedmioty pozwala odpocząć oczom i mózgowi, przeładowanemu informacjami. Zastosowanie odpowiedniego połączenie zieleni, beżów, bieli oraz innych naturalnych barw pozytywnie wpłynie na zachowanie i efektywność pracowników.

Takie rozwiązania polecamy szczególnie w przestrzeniach, gdzie wykonywana jest praca stresująca, ale również w każdej nowoczesnej firmie czy start up’ie. Kolory ziemi doskonale będą sprawdzać się w biurach organizacji pozarządowych, ale i tam, gdzie jest wykonywana praca kreatywna.

Eklektyczne połączenia mocnych barw

Wszędzie królują spokojne i delikatne barwy, które nie rzucają się w oczy. Ale czy znajdzie się coś dla wielbicieli mocniejszych kolorów? Odpowiedź brzmi tak. Istnieją bowiem takie biura, które niczym nie przypominają tych tradycyjnych. Są to przestrzenie niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Biura te wyposażone są w nowoczesne meble i zawierają ciekawe ozdoby. Dopełnieniem takich przestrzeni sprzyjających kreatywności jest mocna paleta kolorów. Neony, nieoczywiste połączenia oraz przeciwne wzory to sposób na stworzenie biura, które pozytywnie wpływa na działanie półkuli odpowiadającej za myślenie artystyczne i kreatywne.  Takie rozwiązania polecamy biurom artystów, branży kreatywnej oraz grafikom komputerowym.

To, na jakie kolory się zdecydujesz, ma pośredni wpływ na zachowanie Twoich pracowników. Nie lekceważ aspektu odpowiedniej aranżacji przestrzeni, w której pracujesz.

About the Author
Szymon