Niebanalne dodatki do biura

Niebanalne dodatki do biura

Biura bardzo często kojarzą się z i nieciekawymi pomieszczeniami, w których panuje kiepski klimat. Wiele osób uważa, że przestrzenie biurowe nie są miejscem na zastosowanie oryginalnych czy modnych dodatków. Obecnie jednak coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że wnętrze, w jakich pracują osoby zatrudnione w firmie, w znaczny sposób wpływa na wydajność i jakość wykonywanych przez nich obowiązków. Coraz częściej możemy spotkać się z interesującymi rozwiązaniami wprowadzonymi do biur, a nawet wyjątkowo poważnych korporacji. Jakie dodatki warto zakupić do biura, aby było ono bardziej oryginalne?

Alternatywa dla tradycyjnych tablic

Niemal z każdym biurze znajduje się tablica korkowa lub tablica do pisania, na której umieszczane są najważniejsze informacje. Dzięki niej każdy doskonale wie czym się zająć i jakie zadania do wykonania są w danej chwili najważniejsze. Alternatywą dla tradycyjnych tablic może być konstrukcja wykonana z drewnianej ramki, na której znajdują się porozciągane lniane sznurki. Za pomocą spinaczy lub przypinek każdy pracownik może umieścić na takiej tablicy własną notatkę, która będzie wyróżniała się kolorem, umiejscowienie co pozwoli łatwo i wygodnie rozplanować najbliższy czas pracy jednocześnie rezygnując z oklepanych i nudnych metod.

Niebanalne oświetlenie

W każdym biurze oświetlenie stanowi bardzo ważny element wpływających na komfort pracy wszystkich pracowników. Warto jednak tradycyjne oświetlenie ledowe wymienić na bardziej oryginalne i nowoczesne wersje wykorzystując geometryczne lampy z niebanalnymi kloszami. Świetnie sprawdzą się również abstrakcyjne zwisające żyrandole czy minimalistyczne proste żarówki, które również efektywnie oświetlą miejsce pracy. Wykorzystanie oryginalnego oświetlenia może znacznie zmienić wygląd całego wnętrza.

Miejsce do relaksu

Chill roomy są obecnie spotykane w niemal każdym biurowcu. Są to pomieszczenia lub wygospodarowane w open space przestrzenie, które przeznaczone są do relaksu pracowników. Najczęściej składają się one z wygodnych kanap, sof, a także stolików czy ław. Niekiedy urozmaiceniem są również gry planszowe, piłkarzyki oraz inne rozrywki, które pozwolą oderwać się od obowiązków. Urządzając miejsce do relaksu, warto zdecydować się na oryginalne wyposażenie, które będzie zupełnie odróżnisło się od pozostałych elementów wnętrza. Świetnie sprawdzą się mocne kolory, oryginalne kształty, a nawet figury, rośliny w rozmiarze XXL.

Praca biurowa nie tylko na siedząco

Urozmaiceniem tradycyjnych biur mogą być również wykorzystane meble. Zamiast standardowych biurek warto zdecydować się na zakup modeli, które umożliwiają regulację wysokości pracy tak, by osoba wykonująca swoje obowiązki mogła stać. Regulowane stoliki i biurka stają się coraz popularniejsze, a dzięki nim codzienna praca może być wygodniejsza, przyjemniejsza i przede wszystkim mniej monotonna. Szeroki wybór różnorodnych modeli sprawi, że każdy zainteresowany bez większych trudności znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Biura rodem z amerykańskich filmów z lat 80 powoli odchodzą w niepamięć. Obecnie niemal każdy pracodawca stara się, aby zaaranżowana przez niego przestrzeni wyróżniała się maksymalnym komfortem, oryginalnością i niebanalną aranżacją, która sprawi, że każdy pracownik poczuje się prawie jak w domu.

About the Author
Szymon