TRENDY w urządzaniu biura 2019

TRENDY w urządzaniu biura 2019

Odpowiednio wyposażone wnętrze biura pozwoli pracownikom wykonywać swoje obowiązki szybciej i efektywniej. Funkcjonalne otoczenie sprawia, że praca jest przyjemniejsza, a codzienne spędzanie 8 godzin w tym samym pomieszczeniu nie staje się uciążliwe. Trendy dotyczące urządzania biur zmieniają się tak samo, jak w przypadku mieszkań. Jakie biurowe wnętrza będą modne w 2019?

Lepiej niż w domu

Obecnie pracownicy przywiązują sporo uwagi do tego, w jakich warunkach pracują lub będą pracować. Eleganckie biuro, które zapewni komfortowe warunki, może stanowić skuteczną zachętę do wykonywania swoich obowiązków na czas. Coraz częściej pracodawcy dbają o to, by w biurze znalazła się dobrze wyposażona kuchnia, strefa relaksu oraz by przestrzeń typu open space również była przyjazna dla pracujących. Elementy takie, jak klimatyzacja, ekspres do kawy i inne udogodnienia są już na porządku dziennym.

Strefa relaksu

Strefa relaksu to przestrzeń, w której pracownicy mogą spędzić przerwę, wolny czas lub zrelaksować się, gdy zajdzie taka potrzeba. Modna strefa relaksu wyposażona jest w wygodne sofy, kanapy, jednak coraz częściej można natrafić na duże pufy, a nawet hamaki. Bardzo często wykorzystywane są również elementy pozwalające na rozrywkę np. piłkarzyki. W trendach 2019 podkreślana jest naturalność i eko styl, dlatego w strefie relaksu warto wykorzystać elementy drewniane, naturalny kamień oraz rośliny.

Kolory do biura 2019

Kolory dominujące w biurze powinny być dobrane przede wszystkim do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze, warto jednak zainspirować się kolorem roku, który wybierany jest co roku przez Instytut Pantone spod Nowego Jorku. W 2019 wybranym kolorem jest Living Coral, który przypomina złocisty kolor rafy koralowej, co ma przypominać o konieczności dbania o środowisko. Jeśli wyposażamy biuro, warto wykorzystać tę modną barwę, niekoniecznie na ścianach, ale chociażby w dodatkach.

Ergonomia pracy

Nawet najbardziej eleganckie i stylowe biuro nie zostanie docenione przez pracowników, jeśli miejsca pracy nie będą dostosowane do ich potrzeb. Obecnie zwraca się szczególną uwagę na możliwość regulacji wysokości foteli czy krzeseł, przy których wykonują swoje obowiązki osoby pracujące w danej firmie. Wygodnym rozwiązaniem może być stół do pracy na stojąco. Istotny jest również komfort akustyczny, który pozytywnie wpływa na koncentrację i skupienie. Bardzo ważny jest tez dobór odpowiedniego oświetlenia, które sprawi, że oczy nie będą się męczyć przez cały rok.

Wizerunek firmy a biuro

Wygląd biura, a także całego budynku, w którym znajduje się siedziba przedsiębiorstwa, ma niebagatelny wpływ na to, jak dana firma jest postrzegana z zewnątrz. Eleganckie, modne wnętrza pokazują, że przedsiębiorstwo dba o pracowników, jest profesjonalne i nie boi się inwestować. Wygląd biura pozytywnie wpłynie również na potencjalnych pracowników, kontrahentów oraz pozwoli umilić wykonywanie codziennych obowiązków.

Modne biuro jest oznaką dbałości o pracowników. Elegancko wyposażona przestrzeń korzystnie wpłynie na liczne aspekty związane z działalnością. Nawet jeśli nie mamy możliwości przeprowadzenia pełnego remontu, wystarczy, że przemycimy modne trendy podczas aranżowania wnętrza, uzyskując w efekcie atrakcyjną przestrzeń.

About the Author
Szymon